Jūrkalnē nostartēj jau 9. Latvijas Čempionāts Jūras makšķerēšanā no krasta

Jūrkalnē nostartēj jau 9. Latvijas Čempionāts Jūras makšķerēšanā no krasta

Pagājušajās brīvdienās Jūrkalnē nostartēja jau 9. Latvijas Čempionāts Jūras makšķerēšanā no krasta. Šogad atkal viss bija savādāk kā iepriekšējos gadus.  Īsajā versijā - Sacensību laiks īsāks, starts un finišs Jūrkalnes centrā, uzvarētāji aizbrauca uz Lietuvu. Pilnajā versijā par visu pēc kārtas.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi organizatori nolēma nedaudz pa eksperimentēt un izmainīja sacensību sākuma un beigu laiku. Starts tika dots  pl.8.00 un finišs pl.17.00. Kā saka, rīta stundai zelts mutē. Šo teicienu labi varēja attiecināt uz pirmajām divām sacensību stundām. Butes ķērās pa visiem sektoriem un gandrīz visiem sacensību dalībniekiem. Kad pirmās pozitīvās makšķerēšanas sajūtas tika apzinātas vējš nedaudz pamainīja virzienu. Vēja virziena maiņa nāca komplektā ar straumi un nevēlamo jūras zāli. Pie šādas prognozes maiņas butes tik aktīvas vairs nebija.

Starta un finiša vieta tika pārcelta uz Jūrkalnes centru blakus Tautas namam. Tas bija noderīgi, jo plānoto atklāšanas uzrunu pārtrauca lietus. Piecu minūšu korekcija un visi dalībnieki ir telpās. Apsveikuma uzruna no Jūrkalnes vadības, īsa instruktāža un uz startu. Viss ātri un kompakti.

Šajā gadā piedalījās arī viena komanda no Lietuvas. Un … nostartēja ar viss labāko rezultātu saķerot butes pāri par 10kg. Iepriekšējos gados viesu komandām nav izdevies pietuvoties pat pirmajam desmitniekam. Sarunā ar lietuviešiem noskaidrojās, ka abi ir aktīvi makšķernieki un piedalās līdzīgās sacensības Lietuvā.

Pienāca pl.17.00. Izšauta finiša raķete un sākas svēršanas laiks. Kamēr tiesneši skaita rezultātus dalībniekiem tiek piedāvātas siltas pusdienas. Dalībnieki ēd, tiesneši skaita. Likās ka viss iet ātri un raiti. Bet nepamanīta maza kļūdiņa lika rezultātus pārskatīt un koriģēt veselas divas reizes. Nu, reizēm tā gadās.

Par Latvijas čempioniem Jūras makšķerēšanā no krasta 2019.gadā kļūst komanda no Lietuvas.

1.vieta GRAMZAS - Rainondas Gudaitis un Arturas Daugela, loms 10.49kg

2.vieta ĒSAM KLĀT! - Gints Erenbots un Dainis Daude, loms 8.74kg

3.vieta KOLKAS MAKŠĶERĒŠANAS KLUBS 1 – Oskars Sproģis un Māris Grīnpukals, loms 7.29kg

 

SIA SALMO ceļojošais kauss paliek Latvijā pie komandas ĒSAM KLĀT! - Gints Erenbots un Dainis Daude.

 

Apsveicu uzvarētājus!

 

Liels paldies sacensību atbalstītājiem:

 

Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācija

SIA Salmo

Jūrkalnes pagasta pārvalde

Jūrkalnes Tautas nams

Brīvdienu māja AVOTI

 

 

Paldies arī visiem sacensību dalībniekiem par aktīvu piedalīšanos!

Uz tikšanos nākamajā gadā.

 

Ne asakas!

Egīls Draudiņš

 

Visi rezultāti apskatāmi šeit

 

 

 

22.10.2019