2018. gada Latvijas Čempionāta foreļu spiningošanā dīķos 1.posms ir noslēdzies!

Kristiāns Godiņš

22018582

2018. gada Latvijas Čempionāta foreļu spiningošanā dīķos 1.posms ir noslēdzies!

2018. gada Latvijas Čempionāta foreļu spiningošanā dīķos 1.posms ir noslēdzies!

 

2018. gada pavasara foreļu spiningošanas sezona paskrēja vēja spārniem. Laika apstākļu dēļ bijām spiesti sacensības pirms LČ posma organizēt katru nedēļas nogali, kas gatavošanos un organizatorisko darbu veikšanu padarīja jo īpaši saspringtu. Vismaz man radās sajūta, ka LČ ir sava aura – dalībnieki ļoti motivēti – gatavojas un pārdomā taktiku, un visu sejās ir lasāma vēlme sasniegt savus mērķus – citiem tā ir uzvara čempionātā, citiem tikšana finālturnīrā, vēlme uzvarēt kādu no vadošajiem pašmāju vai ciemiņu sportistiem, vai vēlme uzvarēt vismaz kādu cīņu.

Sacensības jau otro gadu tiek organizēts zem Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas karoga un ir nozīmīgākās arī 2018. gada Latvijas sportistu reitingā. Tas uzliek protams gan sportistiem, gan organizatoriem dubultu atbildību gan par sportiskajiem rezultātiem, gan lai tāda mēroga sacensības noritētu gludi un bez aizķeršanās. Sacensību organizācijā lielu palīdzību sniedza Anatolijs Livdāns, Sergejs Abramovs, Vadims Putkēvičs un Andis Freivalds. Īpašs paldies ir jāsaka dīķu kompleksa “Voldemāra dīķi” saimniekam Voldemāram Vastlājam. Lieliska un ļoti korekta sadarbība, kura turpinās jau otro gadu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šī gada pirmais posms pulcēja ļoti lielu dalībnieku skaitu no 4 valstīm. Sacensībām bija pieteikušies 78 sportisti. No tiem pa desmit no Lietuvas un Ukrainas, no Krievijas 15, bet Latviju pārstāvēja 43 dalībnieki, starp kuriem bija arī vairāki dalībnieki, kuri tikai šogad sākuši piedalīties dīķu foreļu spiningošanas sacensībās. Viennozīmīgi var teikt, ka šobrīd šis sporta veids ir popularitātes virsotnē. Gaisotne bija ļoti pozitīva, kurai netraucēja sarežģītie laika apstākļi ar ļoti spēcīgu vēju sestdien. Atklāšanas vārdus teica arī LMSF prezidents Gundars Kurzemnieks, un pirmais posms foreļu spiningošanā dīķos varēja startēt.

Nedaudz par savu startu. Cilvēkam ir raksturīgi panākumu gadījumā priecāties par savu veikumu, bet pie neveiksmēm meklēt vainu dažādos apstākļos un to kopumā. Īsumā varu teikt, ka ar savu startu neesmu apmierināts, īpaši jau pirmās dienas starts bija liela vilšanās. Pats pie tā vien biju vainīgs, jo, lai arī apzinājos sacensību nozīmīgumu, tomēr nebiju pietiekami koncentrējies izmantot iespējas, kuras bija. Jā – savos sektoros tās iespējas bija maz un retas, bet izmantojot pirmajā dienā kaut vai 1-2 copes tajos dažos periodos, kuri noslēdzās ar 0:0 (nesasteidzot pieciršanu), bet kur varēja tikt vismaz pie kāda kontakta, būtu pirmo dienu noslēdzis pirmajā 15 padsmitniekā, kas dotu normālas iespējas cīnīties par labāko astoņnieku. Tā arī pirmo dienu noslēdzu ar 2 uzvarām, 1 neizšķirtu ar zivīm, 6 neizšķirtiem bez zivīm un 1 zaudējumu. Apzinājos, ka finālcīņas vairs nespīd, un tika mainīts mērķis – censties savākt pēc iespējas vairāk punktus otrajā dienā, lai reitingā nebūtu jānoraksta LČ posms pilnībā, kas būtiski pavilktu svītru cīņai tikt labāko Latvijas sportistu trijniekā.  Otrajā dienā starts izdodas labs – 3 uzvaras pēc kārtas, bet tad neveiksmīgi 3 periodi, kuros zaudējums ar 0:1 sektoros, kur pretiniekam izdodas realizēt vienīgo copi un tādējādi dabūt 3 punktus. Pašam šajos 3 periodos nebija neviena kontakta. Tad uzvara un neizšķirts bez zivīm. Dienas otrā puse būtiski vājāka nekā pirmā, kas neļauj savākt ieplānoto punktu skaitu, bet paceļ manu rezultātu uz 18 vietu 78 sportistu konkurencē. Rezultāts sarūgtina, bet neko – ir jāsavācas un jācenšas izdarīt visu, kas manos spēkos, lai dalībnieki būtu priecīgi par turnīru un viss noritētu pēc plāna.

Apkopojot rezultātus pēc abu dienu pamatturnīra, tiek paziņots labāko sportistu astoņnieks. Tie ir: 1.v. Maksim Krucher (Ukraina); 2.v. Dmitry Mukhin (Krievija); 3.v.Andrey Pavluk (Ukraina); 4.v. Anatolijs Livdāns (Latvija); 5.v. Mārtiņš Babris (Latvija); 6.v. Konstantin Riabets (Ukraina); 7.v. Sergejs Abrāmovs (Latvija); 8.v. Matīss Lēnerts (Latvija).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finālcīņas bija spraigas un ļoti interesantas. 8.vietā esošais Matīss ceturtdaļfinālā izslēdz no tālākās cīņas pamatturnīra uzvarētāju Maksim Krucher (1:0), Mārtiņam Babrim izdodas uzvarēt Anatoliju Livdānu (1:0) un tālāk tiek arī Andrey Pavluk (1:1) un Dmitry Mukhin (0:0), pateicoties augstākai vietai pamatturnīrā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pusfinālos uzvaru izcīna un tiek finālā Matīss Lēnerts (1:0) un pateicoties augstākai vietai pamatturnīrā Dmitry Mukhin (0:0). ļoti spraigā cīņā pēdējās minūtēs uzvaru un trešo vietu iegūs Mārtiņs Babris (2:1), bet pirmā vieta Dmitry Mukhin (2:0) pār Matīsu Lēnertu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paldies sacensību ģenerālsponsoram Ritys Mazgas, kurš nodrošināja balvu fondu 1000 euro vērtībā.  Paldies dalībniekiem par skaistu cīņu un bija prieks censties un tie uztraukumi, lai viss izdotos bija tā vērti. Tiekamies rudenī 20. un 21.oktobrī.

 

Sagatavoja:

Kristiāns Godiņš

LMSF valdes loceklis, atbildīgais par foreļu spiningošanu dīķos

23.04.2018.

23.04.2018