LR čempionāts spiningošanā no laivām 3.posms un noslēgums

LR čempionāts spiningošanā no laivām 3.posms un noslēgums

 

Pēc spraigas cīņas šajā nedēļas nogalē noslēdzās trešais, pēdējais un izšķirošais posms spiningošanā no laivām, kas jau vairākus gadus tradicionāli notiek Daugavā pie Kokneses.

Kā atzīst paši portisti - šis posms bija sevišķi grūts un sarežģīts - plaša akvatorija, kuras ūdenslīmeni nemitīgi regulē HES saskaņā ar savām vajadzībām, zivis kūtras un apātiskas, lai gan laika apstākļi nekādus papildus pārbaudījumus nebija uzlikuši un turējās normas robežās.

 Jau treniņos galvenais vadmotīvs skanēja "nekas neķeras!" un arī sacensībās gan pirmajā, gan otrajā dienā vairākas ekipāžas izbrauca krastā bez neviena ieraksta sacensību protokolā, tostarp vietējie, kuri ūdenstilpni pārzina labāk par visiem.

Sezonas līderi Eboat Fishing Team arī trešajā posmā parādīja stabilu un pārliecinošu sniegumu, saglabājot savas līderu pozīcijas un posma ietvaros atkal savācot zelta un bronzas medaļas komandu vērtējumā, un zeltu individuāli, aiz sevis 2. vietā atstājot Konstantinu Kravčenko un Aleksandru Goļicinu no Stream, un 3. vietā Kārli Goldmani un Egilu Draudiņu no Lucky John, kas šajā posmā ieguva sudrabu komandu vērtējumā.

Visbeidzot intriga ir noslēgusies un 2017 gada čempioni spiningošanā no laivām noskaidroti! Var teikt, ka pārsteiguma moments zināmā mērā izpaliek, jo Eboat Fishing Team ar savu pārliecinošo sniegumu visos trīs posmos tikpat pārliecinoši "paņēma pjedestālu" arī kopvērtējumā, tikai šoreiz zeltu un sudrabu gan komandām, gan individuāli, kur tikai ar viena punkta starpību Amunds Liepiņš un Gatis Zariņš kāpa uz augstākā pjedestāla pakāpiena, un turpat sekoja šī gada sezonas saskanīgākais tandēms Armads Ērglis un Kaspars Holms, bronzu atstājot Stream komandu vērtējumā un Kārlim Goldmanim un Egilam Draudiņam no Lucky John, individuālā vērtējumā.

Harijs Raciborskis, LMSF valdes loceklis, atbildīgais par disciplīnu "Spiningošana no laivām": "Vispirms gribu apsveikt šī gada uzvarētājus gan individuālā, gan komandu vērtējumā! Labs dabs vīri un medaļas godam nopelnītas! !

Šis gads ir parādījis, ka līmenis šajā disciplīnā joprojām turpina augt, vairs ne tik daudz aprīkojuma, cik profesionalitātes un meistarības ziņā. Lielākajai daļai dalībnieku ir ļoti labs aprīkojums, kuru protam izmantot arvien prasmīgāk un gudrāk, līdz ar to netiek lieki tērēts laiks un vairāk uzmanības veltīts informācijas un copes apstākļu efektīvai analīzei, kā rezultātā arī rezultāti ir labi. Makšķerēt prot visi, tikai makšķerēšanas sportā veiksmes faktoru diemžēl nu nekādi nevar izslēgt, kā piemēram, šajā posmā Konstantinam Kravčenko uz džigu pieķērās smuka meža vimba, ko gribēdams sacensībās nenoķersi. Ļoti labs sniegums šogad Eboat Fishing Team, kas paradīja, ka ar cītīgu un neatlaidīgu komandas darbu var panākt uzstādītos mērķus un pārliecinoši kāpt uz pjedestāla pēc godalgām visos posmos un attiecīgi arī kopvērtējumā.

Esmu gandarīt par šī gada sacensību norisi un to, ka mums ir nākušas klāt jaunas ambiciozas komandas, kam viss vēl priekšā. Tāpat LMSF un sacensību dalībnieku vārdā gribu pateikt lielu paldies šī gada LČ atbalstītājiem un sponsotiem NESTE, Eboat.lv un SALMO.

Tagad svarīgs uzdevums ir izlases izveidošana startam Pasaules Čempionātā, kas notiks Krievijā no š.g. 2-3. Septembrim Konakovā, Volgas upes Ivaņkovskoje ūdenskrātuvē. Par izlases sastāvu informācija sekos."

Teksts: Evita Zeiļa, Foto: Armands Ērglis 

03.08.2017